Hvem sidder i byrådet?

Nulstil
Borgmester John Brædder (G)
G – Guldborgsundlisten

John Brædder

Borgmester og formand for Økonomiudvalg

Grænge Skovvej 89B - 4891 Toreby

Telefon: 25 18 03 90

E-mail: jobr@guldborgsund.dk

Martin Lohse (G)
G – Guldborgsundlisten

Martin Lohse

Formand for Kultur, Fritid og Bosætningsudvalg og medlem af Økonomiudvalg

Parkvej 14, 4990 Sakskøbing

Telefon: 25 18 18 13

E-mail: marlo@guldborgsund.dk

Peter Bring-Larsen (G)
G – Guldborgsundlisten

Peter Bring-Larsen

Formand for Teknik, Miljø og Ejendomsudvalg

Klosterstræde 6 - 4850 Stubbekøbing

Telefon: 25 18 00 02

E-mail: pbrl@guldborgsund.dk

Camillo Krog (G)
G – Guldborgsundlisten

Camillo Krog

Medlem af Beskæftigelsesudvalg

Tangetvej 12 B - 4872 Idestrup

Telefon: 25 18 18 51

E-mail: byck@guldborgsund.dk

Milad Rajabi (G)
G – Guldborgsundlisten

Milad Rajabi

Medlem af Kultur, Fritid og Bosætningsudvalg

Fuglehaven 3 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 05 04

E-mail: bymr@guldborgsund.dk

Poul-Henrik Pedersen (G)
G – Guldborgsundlisten

Poul-Henrik Pedersen

Medlem af Kultur, Fritid og Bosætningsudvalg

Pilesvinget 18 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 03 88

E-mail: php@guldborgsund.dk

René Fjeldsøe Sørensen (G)
G – Guldborgsundlisten

René Fjeldsøe Sørensen

Næstformand for Beskæftigelsesudvalg og medlem af Teknik, Miljø og Ejendomsudvalg

Pandebjergvej 6 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 05 18

E-mail: byrfs@guldborgsund.dk

Erik Boesen (G)
G – Guldborgsundlisten

Jens Erik Boesen

Næstformand for Social, Sundhed og Omsorgsudvalg og medlem af Økonomiudvalg

Hasseløvej 45 - 4873 Væggerløse

Telefon: 25 18 03 87

E-mail: jebo@guldborgsund.dk

Dorthe Sølling (G)
G – Guldborgsundlisten

Dorthe Sølling

Medlem af Børn, Familie og Uddannelsesudvalg

Hemmelig adresse. Post sendes til rådhuset.

Telefon: 25 18 00 09

E-mail: byds@guldborgsund.dk

Linda Kristensen (G)
G – Guldborgsundlisten

Linda Kristiansen

Medlem af Social, Sundhed og Omsorgsudvalg

Sølvgade 34 - 4840 Nr. Alslev

Telefon: 25 18 05 16

E-mail: bylk@guldborgsund.dk

Maibritt Mathiasen (G)
G – Guldborgsundlisten

Maibritt Mathiasen

Medlem af Beskæftigelsesudvalg

Guldborgvej 198 - 4862 Guldborg

Telefon: 25 18 26 41

E-mail: bymm@guldborgsund.dk

René Christensen (O)
O – Dansk Folkeparti

René Christensen

Medlem af Økonomiudvalg

Systofte Skolevej 2B - 4800 Nykøbing F

Telefon: 33 37 51 22

E-mail: rc@guldborgsund.dk

Katrine Folmann Von Arenstorff Christiansen (O)
O – Dansk Folkeparti

Katrine Folmann von Arenstorff Christiansen

Medlem af Kultur, Fritid og Bosætningsudvalg

Hemmelig adresse. Post sendes til rådhuset.

Telefon: 25 18 18 68

E-mail: bykfa@guldborgsund.dk

Birgit Holse (O)
O – Dansk Folkeparti

Birgit Holse

Medlem af Børn, Familie og Uddannelsesudvalg og Kultur, Fritid og Bosætningsudvalg

Skovby Tværvej 53 - 4840 Nr. Alslev

Telefon: 25 18 18 04

E-mail: birho@guldborgsund.dk

Per Christian Larsen (O)
O – Dansk Folkeparti

Per Christian Larsen

Medlem af Beskæftigelsesudvalg

Dæmningsvej 23 - 4840 Nørre Alslev

Telefon: 25 18 18 05

E-mail: pcl@guldborgsund.dk

Chris Veber (O)
O – Dansk Folkeparti

Chris Veber

Medlem af Beskæftigelsesudvalg

Skovbyvej 22, Tårs - 4990 Sakskøbing

Telefon: 25 18 18 69

E-mail: bycv@guldborgsund.dk

Bo Abildgaard (A)
A - Socialdemokratiet

Bo Abildgaard

1. viceborgmester, formand for Social, Sundhed og Omsorgsudvalg og næstformand for Økonomiudvalget

Sundkrogen 1, Sundby - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 09

E-mail: bab@guldborgsund.dk

Britta Lange (A)
A - Socialdemokratiet

Britta Lange

Næstformand for Kultur, Fritid og Bosætningsudvalg

Eskilstrup Vestergade 21 - 4863 Eskilstrup

Telefon: 25 18 18 29

E-mail: bybl@guldborgsund.dk

Simon Hansen (A)
A - Socialdemokratiet

Simon Hansen

Formand for Børn, Familie og Uddannelsesudvalg og medlem af Økonomiudvalg

Norgesvej 30 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 16

E-mail: siha@guldborgsund.dk

Ole Bronné Sørensen (A)
A - Socialdemokratiet

Ole Bronné Sørensen

Medlem af Teknik, Miljø og Ejendomsudvalg

Grønsundsvej 297B - 4871 Horbelev

Telefon: 25 18 03 91

E-mail: obso@guldborgsund.dk

Martin Pedersen (A)
A - Socialdemokratiet

Martin Pedersen

Medlem af Social, Sundhed og Omsorgsudvalg og formand for Børn- og Ungeudvalget

Krummingen 17 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 17

E-mail: martip@guldborgsund.dk

Dennis Fridthjof (A)
A - Socialdemokratiet

Dennis Fridhjof

Medlem af Beskæftigelsesudvalg

Korsvej 2 - 4894 Øster Ulslev

Telefon: 25 18 18 08

E-mail: defr@guldborgsund.dk

Ole K. Larsen (V)
V – Venstre, Danmarks Liberale Parti

Ole K. Larsen

2. viceborgmester, formand for Beskæftigelsesudvalg og medlem af Økonomiudvalg

Drosselvej 6 - 4880 Nysted

Telefon: 25 18 03 98

E-mail: byokl@guldborgsund.dk

Claus Bakke (V)
V – Venstre, Danmarks Liberale Parti

Claus Bakke

Næstformand for Børn, Familie og Uddannelsesudvalg

Kraghave Gåbensevej 3 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 10

E-mail: clba@guldborgsund.dk

Henrik Høegh-Andersen (V)
V – Venstre, Danmarks Liberale Parti

Henrik Høegh-Andersen

Medlem af Kultur, Fritid og Bosætningsudvalg

Kaløvej 68 - 4862 Guldborg

Telefon: 20 41 23 54

E-mail: hhand@guldborgsund.dk

Lis Magnussen (V)
V – Venstre, Danmarks Liberale Parti

Lis Magnussen

Medlem af Teknik, Miljø og Ejendomsudvalg

Grønsundsvej 308 - 4871 Horbelev

Telefon: 25 18 18 06

E-mail: lima@guldborgsund.dk

Mette Møller (V)
V – Venstre, Danmarks Liberale Parti

Mette Møller

Medlem af Social, Sundhed og Omsorgsudvalg

Østersøvej 41 - 4872 Idestrup

Telefon: 25 18 18 12

E-mail: meml@guldborgsund.dk

Bente Lerche-Thomsen (Ø)
Ø – Enhedslisten – De Rød-Grønne

Bente Lerche-Thomsen

Medlem af Børn, Familie og Uddannelsesudvalg

Sundtoften 264 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 03

E-mail: blto@guldborgsund.dk

Annemette S. Johnsen (F)
F – Socialistisk Folkeparti

Annemette S. Johnsen

Næstformand for Teknik, Miljø og Ejendomsudvalg

Hemmelig adresse. Post sendes til rådhuset.

Telefon: 25 18 18 63

E-mail: byasj@guldborgsund.dk