Gå til hovedindhold

Kandidater og valgforbund - KV21

Der skal vælges 29 medlemmer til Guldborgsund Byråd for perioden 1. januar 2022 til 31. december 2025. 11 partier og lister stiller op - klik på partinavnet, så kan du se kandidaternes navne.

Indhold

    Simon Hansen, Nykøbing F.

    Britta Lange, Eskilstrup

    Martin Pedersen, Nagelsti

    Dorthe Sølling, Vester Kippinge

    Kathrine Brønnes, Toreby

    Dennis Fridthjof, Øster Ulslev

    Ole Bronné Sørensen, Horbelev

    Katrine Burmann, Stubbekøbing

    Henning Tønning, Sakskøbing

    Yavuz Sari, Nykøbing F.

    Jonas Guldberg Knudsen, Systofte Skovby

    Bo Abildgaard, Nykøbing F.

    Klaus Kronow, Systofte

    Arne Jensen, Nykøbing F.

    Valdemar Alban, Nykøbing F.

    Morten Koborg, Nr. Ørslev

    Erik Damgaard, Gedesby

    Henning S. Jørgensen, Sakskøbing

    Signe Skovgaard

    Line Reinhardt

    Patrick Lincoln

    Trine Termann

    Marianne Bakke

    Willem Dalmeijer

    Jes V. Larsen

    Johannes Kristensen, Radsted

    Emma Holm, Nykøbing F.

    Anders Stausholm, Nykøbing F.

    Mette Aagaard, Egebjerg

    John Stævngaard, Marielyst

    Vibeke Hellmann, Orehoved

    Jens-Asger L. Nielsen, Nørre Alslev

    Leif Sørensen, Sakskøbing

    Thomas Christoffersen, Nykøbing F.

    Lars Brandt, Toreby

    Henrik Gade, Eskilstrup

    Tom Ahlqvist, Marielyst

    Paw Hallandson, Nykøbing F.

    Jan Bigum Warming, Nykøbing F.

    Michael Christiansen, Nykøbing F.

    Kurt Stenholt, Stubbekøbing

    Anders Skovby, Kettinge

    Jon Pedersen, Ønslev

    Mike Stangholt, Sakskøbing

    Niels Weiss Jensen, Nykøbing F.

    Lene Smith, Kettinge

    1. Annemette Schønberg Johnsen

    2. Lene Hatt

    3. Joan Kragh

    4. Kenneth Werby

    5. Johan Vest

    6. Pi Rasmussen

    7. Annie Larsen

    8. Kim Christiansen

    9. Thomas C. M. Nielsen

    1. Lisbeth Rask Nielsen, Nykøbing F.

    2. Henning Østergaard, Nykøbing F.

    John Brædder, Toreby L.

    Martin Lohse, Sakskøbing

    Rene Fjeldsøe Sørensen, Nykøbing F.

    Milad Rajabi, Sundby L.

    Jens Erik Boesen, Væggerløse

    Peter Bring-Larsen, Stubbekøbing

    Louise Sparre Flørning, Idestrup

    Nikolai Lundstrøm, Horreby

    Laura Ljung, Nykøbing F.

    Camillo Krog, Idestrup

    Daniel Ken Togo Kristiansen, Nykøbing F.

    Poul-Henrik Pedersen, Sundby L.

    Kim Winther Jensen, Gedser

    Lene Madegaard, Sildestrup

    Fie Bjørnholt-Schou, Eskilstrup

    Joachim Cyrill Hansen, Horbelev

    Khalid Elmi, Nykøbing F.

    Lars Jensen, Nørre Alslev

    Michael Birklund Simonsen, Nykøbing F.

    Karen Esmark Larsen, Væggerløse

    Catja Annika Larsen, Eskilstrup

    Nikolaj Dennis Larsen, Nykøbing F.

    René Christensen, Nykøbing F.

    Mona Jensby, Væggerløse

    Birgit Holse, Nørre Alslev

    John Bo Hansen, Stubbekøbing

    Jesper Tang Pedersen, Idestrup

    Bob Richard Nielsen, Nykøbing F.

    Jesper Blomberg, Nykøbing F.

    Per Christian Larsen, Vålse

    Katrine Folmann von Arenstorff, Stubbekøbing

    Kenneth Winther, Idestrup

    Mark Kruse Thygesen, Nykøbing F.

    Chris Veber, Sakskøbing

    Kim Egelund, Nørre Alslev

    Simon Hampe, Stubbekøbing

    Stine Steffensen, Nykøbing F.

    Ole K. Larsen, Nysted

    Ditte Rust, Toreby

    Henrik Høegh-Andersen, Guldborg

    Claus Bakke, Nykøbing F.

    Jacob Pfeffer, Toreby

    Maiken Huusom, Lillebrænde

    John Brill Engkebølle, Sakskøbing

    Ole Jørgensen, Kettinge

    Anne Bonde Andersen, Vålse

    Jes Henrik Jensen, Stubbekøbing

    Bo von Würden, Øster Ulslev

    Nicklas Thorsen, Ønslev

    Kristian Arnold Bang Davidsen, Aastrup

    Per Nielsen, Sakskøbing

    Jens Lautrup Nørgaard, Nykøbing F.

    Thomas Huge, Nørre Alslev

    1. Bente Lerche-Thomsen, Sundby

    2. Christian Tastrup, Særslev

    3. Frederik Lerche-Thomsen, Nykøbing F.

    4. Maher El Youssef, Nykøbing F.

    5. Ian Valentin, Horbelev

    6. Ludmila Plenge Schütt, Nykøbing F.

    7. Ole Kaup, Gedser

    8. Svend Aaquist, Bruserup strand

    9. Eva Kobberrød, Nykøbing F.

    10. Anne Lund, Sakskøbing

    1. Flemming Engler

    2. Ulla Munksgaard

    Kandidatlisterne K og B

    Kandidatlisterne F og Ø

    Kandidatlisterne L, V og Å

    Kontakt

    Center for Politik & Personale

    Telefon: 54 73 10 00

    Send Digital Post (kræver NemID)